Nasao sam na B92 interesantan tekst, u kome se spominje razlika izmedju kulture i umetnosti:
..."kultura je nešto što drugi rade meni, umetnost ono što ja radim drugima“.
Odnosno kultura je nešto u čemu smo rođeni i kroz ritualizovane prakse dolazimo
do toga da se ismevamo žrtvama uragana Sendi ili ispoljavamo nešto što dominira
javnim poljem. A umetnost je uvek neka vrsta individualne subverzije toga i može
da bude antikulturna
Interesantno.